Opublikowany na stronach Rządowego Centrum Legislacji projekt zakłada, że działalność hazardową w Polsce będą mogły prowadzić podmioty unijne z państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
Czytaj: MF blokuje liberalizację przepisów dot. pokera>>>

Nowelizacja ma także zmienić sposób ustalania przez kasyna swojego wyniku finansowego. Nie będą już miały prawa do kompensowania przychodów ze wszystkich rozgrywek i unikania w ten sposób podatku. Po zmianach będą płacić daninę od każdej z rozgrywek osobno.
Resort chce także zmienić zasady wydawania decyzji określającej charakter gry losowej: czy jest to gra losowa, zakład wzajemny, czy gra na automatach. Od tego zależą obowiązki organizatora i stawka podatku.
Kolejna zmiana to ułatwienie dostępu do krajowego rynku firmom unijnym oraz z Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Będą one mogły działać w Polsce poprzez swoje oddziały. Zdaniem resortu ma to spowodować wzrost konkurencji na polskim rynku gier hazardowych, szczególnie w zakresie rozgrywek online.
W uzasadnieniu do poprzedniej wersji projektu MF wskazywało, że polskie firmy nie muszą stracić na otwarciu rynku, bo dziś przegrywają z nielegalnymi podmiotami z zagranicy.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna