Jak informuje kancelaria, nowy prawnik odpowiedzialny będzie za rozwijanie doradztwa dla sektora ubezpieczeniowego.
Rafał Janczura przez całą swoją karierę zawodową związany był z sektorem bankowym i ubezpieczeniowym. Przed dołączeniem do Bird & Bird pracował w Generali TU SA, Generali Życie TU SA i Generali PTE jako dyrektor departamentu prawnego i prokurent. Wcześniej kierował departamentami prawnymi w najważniejszych polskich bankach, m.in. BPH SA, PKO BP SA, BRE Bank SA oraz w Krajowej Izbie Rozliczeniowej.
Nadzorował prywatyzacje i fuzje wiodących instytucji finansowych. Sprawował nadzór prawny m.in. nad fuzją banku BPH SA i GE Money Bank SA oraz nad prywatyzacją PKO BP SA i wprowadzeniem akcji banku PKO BP SA na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.
Posiada wieloletnią praktykę w budowaniu strategii i zarządzaniu obsługą prawną polskich i międzynarodowych korporacji. Był odpowiedzialny m.in. za tworzenie regulacji wewnętrznych, obsługę prawną projektów, obsługę procesową oraz optymalizację związanych z nimi kosztów. Zarządzał zespołami liczącymi 300 osób.
Jak podkreśla Maciej Gawroński, partner zarządzający warszawskiego biura Bird & Bird, dołączenie mecenasa Rafała Janczury to odpowiedź na potrzeby wynikające z konsekwentnego rozwoju oferty kancelarii dla podmiotów z sektora bankowego i ubezpieczeniowego. – Cieszymy się, że możemy powitać w naszym zespole prawnika posiadającego tak rozległą praktykę w obszarze bankowości i finansów. Jestem przekonany, że połączenie naszych wspólnych doświadczeń pozwoli zaoferować prawdziwą wartość dodaną naszym klientom, szczególnie z branży ubezpieczeniowej – dodaje Maciej Gawroński.
Szef kancelarii dodaje, że doradztwo w obszarze rynków finansowych to jedna z kluczowych praktyk warszawskiego biura Bird & Bird.