Kancelaria Nowakowski & Wspólnicy, jedna z największych polskich firm prawniczych, otworzyła nową spółkę prawniczą w Rosji. Siedziba spółki mieści się w Nowogrodzie Wielkim, trzecim mieście w Rosji, pod względem wielkości bezpośrednich inwestycji zagranicznych.

- Rosyjska spółka kapitałowa Firma Prawnicza KNW i Wspólnicy została powołana, ze względu na duże zapotrzebowanie głównych klientów kancelarii, m.in. Pfleiderer Grajewo, na serwis prawny na terenie Federacji Rosyjskiej – mówi mec. Marek Czarniecki, radca prawny, wspólnik w kancelarii Nowakowski i Wspólnicy oraz koordynator nowej spółki prawniczej w Rosji. Kancelaria oferuje w Rosji pomoc prawną przy rozpoczynaniu działalności gospodarczej swoim polskim i niemieckim klientom, na zasadzie tworzenia nowych spółek oraz przedstawicielstw i oddziałów. Oferuje również serwis finansowo-księgowy. - Nowo powołane spółki rosyjskie muszą od razu rozpocząć prowadzenie pełnej księgowości, co na początkowym etapie działalności może stanowić problem dla przedsiębiorców – mówi Marek Czarniecki. – Oferujemy, obok serwisu prawnego, również serwis księgowy, ponieważ oczekują tego od nas klienci oraz pozwala nam na to rosyjskie prawo. Kancelarie w Rosji mogą funkcjonować jako spółki kapitałowe a spektrum usług nie musi być ograniczone jedynie do działalności prawniczej – uzupełnia mec. Czarniecki. W najbliższym czasie do grona wspólników w rosyjskiej spółce dołączą kluczowi rosyjscy prawnicy, którzy pracują dla Firmy Prawniczej KNW i Wspólnicy w Nowogrodzie Wielkim.

Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów Nowakowski i Wspólnicy, utworzona w maju 1998 roku, jest jedną z największych spółek prawniczych w Polsce. Zespół Kancelarii składa się z ponad 45 prawników w biurach w Warszawie, Toruniu i Białymstoku. W Warszawie mieści się centrala kancelarii, która specjalizuje się w bieżącej obsłudze korporacyjnej, prawie konkurencji oraz w obsłudze prawnej przedsiębiorstw logistycznych. W Toruniu prawnicy realizują zlecenia podatkowe oraz pracują dla przedsiębiorstw z branży chemicznej i infrastrukturalnej. Biuro w Białymstoku specjalizuje się w obsłudze prawnej przedsiębiorstw produkcyjnych i handlowych oraz koordynuje prace nowej spółki prawniczej w Federacji Rosyjskiej. Kancelaria ściśle współpracuje z niemiecką firmą prawniczą Tigges. Jest członkiem założycielem pierwszego polskiego konsorcjum firm prawniczych ConsortioLex.

(Źródło: KNW/KW)

www.knw.pl