Dzięki temu nowemu rozwiązaniu użytkownik systemu już z poziomu aktu może ocenić czy jest projekt ustawy, który powinien go zainteresować. Natomiast przechodząc do listy projektów zobaczy, który projekt jest NOWY ( będzie miał to samo oznaczenie).
Jak podkreślają autorzy tych zmian, użytkownik systemu jest w stanie wcześniej zapoznać się z planowanymi zmianami w prawie, dzięki czemu będzie przygotowany na ewentualne konsekwencje z tym związane.

Równolegle wprowadzono szereg zmian w tzw. Aktówce, która jest wysoko cenionym przez użytkowników narzędziem w systemie LEX. Łatwiejsze jest użytkowanie tego narzędzia i nawigacja w nim, a widoki są skalowalne oraz dostosowane do przeglądania na urządzeniach mobilnych (tablety) – widoki. Okienka nie najeżdżają na siebie przy zmianie rozdzielczości.

Lewy panel w Aktówce, zawierający „moje dokumenty”, w nowej formie jest prostszy i bardziej przejrzysty. Użytkownik może w nim umieścić, a potem szybko znaleźć najczęściej używane kodeksy i inne ustawy, a także ważne z jego punktu widzenia komentarze autorskie.

Pasek narzędziowy Aktówki został wzbogacony o nowe ikony, dzięki czemu nawigacja w niej została uproszczona i jest bardziej przyjazna. Użytkownicy LEX-a mogą teraz łatwiej wyszukać potrzebne dokumenty i katalogi. Większe checkboxy na ich liście przyspieszają zaznaczanie. Wcześniej niektórzy z użytkowników narzekali na zbyt małe okienka, w które niełatwo było wycelować.
Aktówkę wzbogacono o strefę przenoszenia dokumentów i katalogów. Przenoszenie katalogów i umieszczanie w nich zasobów odbywa się teraz przy pomocy intuicyjnej funkcji „złap i upuść”. Dzięki temu użytkownik może łatwo i szybko przerzucić swoje dokumenty i katalogi do innej lokalizacji w Aktówce.

Więcej>>