Dentons ogłasza zamiar przeprowadzenia połączenia z wiodącą firmą prawniczą
w Hondurasie, Gustavo Zacapa y Asociados,
co pozwoli kancelarii poszerzyć swój zasięg
w Ameryce Środkowej i kontynuować strategię wzrostu w regionie Ameryki Łacińskiej oraz Karaibów.

Gustavo Zacapa y Asociados jest wiodącą kancelarią prawną o ponad 60-letniej historii i uznanej reputacji, zarówno na rynku lokalnym, jak i międzynarodowym. Jej interdyscyplinarna praktyka obejmuje obsługę spółek, postępowania sądowe oraz usługi doradcze. Kancelaria specjalizuje się w prawie spółek, prawie własności intelektualnej, kwestiach związanych z pozwoleniami na dopuszczenie do obrotu oraz sprawami regulacyjnymi, prawem podatkowym, prawem pracy, prawem administracyjnym oraz w czynnościach notarialnych.

Czytaj: Dentons rozpoczyna działalność w Holandii

Fuzja przeprowadzona w Hondurasie jest kolejnym krokiem w ekspansji Dentons w regionie Ameryki Środkowej. Obecnie kancelaria prowadzi swoje biura w Gwatemali, Salwadorze, Panamie, Nikaragui oraz San José i Liberii w Kostaryce, co w sposób unikalny pozwala na świadczenie usług transgranicznych
w regionie Ameryki Środkowej i poza nią, a także umożliwia klientom dotarcie do ponad 10000 utalentowanych prawników na całym świecie.

 - Strategicznym celem Dentons jest stać się wiodącą panamerykańską firmą prawniczą w Ameryce Środkowej i w regionie Karaibów - mówi Joe Andrew, Globalny Przewodniczący Rady Dentons.  - Nasza kancelaria pojawiła się w tym regionie w 2016 roku, a dziś posiada więcej biur w całej Ameryce Łacińskiej i w regionie Karaibów, niż jakakolwiek inna kancelaria prawna na świecie.

- Celem Dentons jest połączenie z najbardziej elitarnymi firmami w regionie, świadczącymi usługi najwyższej jakości - mówi Elliott Portnoy, Globalny Partner Zarządzający (CEO) Dentons i dodaje: Gustavo Zacapa y Asociados jest wiodącą firmą prawniczą w Hondurasie, skupiającą utalentowanych prawników z całego regionu, w tym z Kolumbii, Brazylii, Meksyku, Chile, Wenezueli, Peru, regionu Karaibów, Gwatemali, Salwadoru, Panamy, Nikaragui oraz San José i Liberii w Kostaryce oraz ponad 10000 utalentowanych prawników na całym świecie.

Sfinalizowanie połączenia z kancelarią Gustavo Zacapa y Asociados planowane jest we wrześniu.