Nabywcą jest Continental Bakeries, producent słodyczy należący do Goldman Sachs Merchant Baking Division oraz funduszu private equity Silverfern. Zamknięcie transakcji uzależnione jest od uzyskania zgody regulatorów rynku.

"Transakcja ta ma szansę być jedną z większych przeprowadzonych w tym roku na rynku spożywczym w Polsce" – podkreśla Marek Sawicki, partner zarządzający zespołem transakcyjnym kancelarii CMS. "Branża spożywcza wciąż podlega procesowi konsolidacji i w nadchodzącym okresie możemy oczekiwać kolejnych zmian właścicielskich". 

Przy sprzedaży spółki Delicpol z ramienia CMS pracowali Marek Sawicki, radca prawny i partner zarządzający Departamentem Transakcji i Prawa Spółek oraz Izabela Gębal, radca prawny i starszy prawnik w warszawskim zespole kancelarii.

Jest to trzecia w ostatnim czasie transakcja na rynku spożywczym z udziałem prawników CMS.  Kancelaria ta doradzała wspólnikom Polskiej Dystrybucji Alkoholi przy sprzedaży 100% udziałów tej spółki na rzecz Grupy Eurocash oraz przy sprzedaży spółki Jantoń S.A. Sp.k. na rzecz Polish Enterprise Fund VII, funduszu private equity zarządzanego przez Enterprise Investors. Zespół CMS doradzał także Mid Europa Partners przy sprzedaży Żabka Polska – największej transakcji w segmencie detalicznego handlu spożywczego w Polsce, będącej jednocześnie największym wyjściem funduszu private equity z inwestycji w naszym kraju.

Resource Partners jest długoletnim klientem CMS, jednym z najaktywniejszych w Europie Centralnej i Wschodniej funduszy private equity, specjalizującym się w produktach konsumenckich i branży rolno-spożywczej.

Prawo podatkowe przedsiębiorców
Hanna Elżbieta Litwińczuk (redaktor naukowy)
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł