- Świadczy kompleksowe usługi doradcze w zakresie transakcji na rynku nieruchomości, zarówno dla inwestorów, jak i sprzedających. Obsługiwał jedne z największych transakcji dotyczących nieruchomości na polskim rynku, w tym różne transakcje transgraniczne, ze szczególnym uwzględnieniem dotyczących portfeli magazynów. Wśród jego klientów znajdują się najwięksi polscy deweloperzy i inwestorzy oraz szereg inwestorów zagranicznych i międzynarodowych. Pracował wcześniej w międzynarodowych kancelariach prawniczych Greenberg Traurig i CMS - wskazano. 

Czytaj: Prawnicy z nowych technologii korzystają bardziej z konieczności niż pasji>>

Wzmocnienie praktyki nieruchomości

Kancelaria podkreśla, że zatrudnienie Andrzeja Zająca to kolejny krok po dołączeniu do kancelarii wysoce cenionego specjalisty ds. transakcji nieruchomościowych Krzysztofa Marzyńskiego w styczniu 2021 r. oraz specjalisty ds. finansowania nieruchomości Filipa Badziaka we wrześniu 2020 r.

- Bardzo cieszymy się, że możemy powitać Andrzeja Zająca w B2R. Miałem przyjemność pracować z nim pięć lat temu i cieszę się, że znów będziemy mieć go w naszym zespole. Ambicją B2R jest zbudowanie wiodącego zespołu nowej generacji, który spełni wszystkie potrzeby polskiego rynku nieruchomości i rynku budowlanego, a Andrzej stanowi nieodłączny element dążeń do spełnienia tej ambicji - mówi Rafał Zięba, starszy partner. 

 

Zapewnia, że zespół ds. nieruchomości i budownictwa B2R posiada bogate doświadczenie w zakresie doradztwa we wszystkich aspektach związanych z nieruchomościami i budownictwem, zarówno przy transakcjach dotyczących gruntów rolnych, projektów mieszkaniowych w tym rynków niszowych, takich jak akademiki czy prywatny sektor nieruchomości na wynajem, biurowych, logistycznych, handlowych, czy różnych projektów infrastrukturalnych i budowlanych, takich jak fabryki, infrastruktura transportowa, zakłady energetyczne itp.

- Nasz zespół jest również w stanie doradzać w mniejszych sprawach, takich jak wynajem i ogólne zarządzanie aktywami, aż po największe transakcje dotyczące nieruchomości i budownictwa, związane z rynkiem w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Nasz zespół doradzał przy transakcjach i projektach o łącznej wartości 30 miliardów euro, co zapewnia nam pozycję wśród najbardziej poważanych praktyk w zakresie nieruchomości i budownictwa w Polsce, a w szerszej perspektywie – w Europie Środkowo-Wschodniej - dodaje.