Kaczyński wziął udział w zamkniętym dla mediów spotkaniu z działaczami partii. - Przed nami ważne zadania, w tym m.in. wybory samorządowe. Powołujemy pełnomocników ds. wyborów samorządowych w każdym województwie i okręgu. Decyzje ws. pełnomocników będą centralne. Niebawem pojawią się kandydaci. Stawiamy na ludzi młodych, którzy mają duży zapał do pracy - mówił na tym spotkaniu, cytowany na Twitterze PiS, Jarosław Kaczyński. Przekonywał, że trzeba "zmienić zasady dotyczące ordynacji wyborczej, tak, by uniemożliwić fałszowanie wyborów". - Nie chcemy wypierać nikogo z życia publicznego, kto dobrze sprawuje swoją władzę" - zapewniał lider PiS.

W wywiadzie, którego w Białymstoku udzielił miejscowemu oddziałowi TVP Kaczyński mówił, że polskie samorządy trzeba "przewietrzyć". Zaznaczał, że nie chodzi o to, by "dobrzy samorządowcy byli wypychani z areny publicznej". Zapewniał, że przydadzą się na innych stanowiskach w samorządach, np. w powiatach czy samorządach województw.

Gdy wchodził do lokalu, w którym odbywało się spotkanie, dziennikarz Gazety Wyborczej spytał, czy prawo może działać wstecz w wypadku gdyby wprowadzono ustawę od dwukadencyjności wójtów, burmistrzów i prezydentów. – Czasem może działać wstecz – odpowiedział Jarosław Kaczyński. (ks/pap)

Czytaj: Morawiecki: sprawiedliwość ważniejsza niż prawo>>