Serwis KPRM przed upublicznieniem został poddany audytowi bezpieczeństwa przez osoby z certyfikatami administratora i inspektora ds. bezpieczeństwa danych niejawnych wydanych przez ABW. Szczegółowa kontrola systemu CMS, zabezpieczeń serwisu, procedur dotyczących utrzymania i aktualizacji stron internetowych w serwisie www KPRM, wykazała, że serwis spełnia podstawowe wymagania bezpieczeństwa teleinformatycznego i może służyć do przetwarzania informacji niejawnych stanowiących tajemnicę służbową lub tajemnicę państwową. Serwis zaprojektowała, kompleksowo wykonała i wdrożyła warszawska agencja interaktywna Emarketing Experts.

Zespół agencji przygotował projekt nowego serwisu KPRM w oparciu o wcześniejsze analizy stron administracji publicznej przeprowadzone w USA, Australii i Wielkiej Brytanii. - Celem projektu było stworzenie strony innowacyjnej, multimedialnej, przyjaznej dla użytkownika, która spełnia wszystkie międzynarodowe standardy komunikowania się administracji publicznej z obywatelami i z mediami. Postawiliśmy na innowacje, przejrzystą architekturę informacji, multimedia i bezpieczeństwo serwisu premiera w sieci – powiedział Michał Lubański, wspólnik w agencji Emarketing Experts.

Administracja inwestuje w nowe kanały komunikacji

Specjaliści zaproponowali KPRM nowe, innowacyjne kanały komunikacji w Internecie. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów posiada swój profil na Facebook.com, jednym z najpopularniejszych serwisów społecznościowych na świecie, gdzie docelowo mają być zamieszczane informacje mniej formalne niż na oficjalnej stronie Kancelarii. W komunikowaniu aktywności KPRM zostały również wykorzystane serwisy mikroblogowe: Twitter oraz Blip. W serwisie użytkownicy znajdą rozbudowaną sekcję multimediów, w tym galerie zdjęć, wideo oraz transmisje na żywo, gdzie docelowo będą transmitowane on-line ważne wydarzenia z udziałem Premiera. Wprowadzono również funkcję dzielenia się informacjami za pomocą jednego kliknięcia, a także możliwość zadania pytania premierowi. KPRM, za pośrednictwem nowego serwisu chce również poprawić jakość komunikowania się Premiera z mediami. Przygotowano dla dziennikarzy aplikację, którą należy pobrać na dysk komputera osobistego, a następnie zainstalować według wskazówek, żeby móc na pulpicie własnego komputera odczytywać informacje zamieszczane przez pracowników Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Najważniejszym elementem serwisu jest jego „silnik”, który w założeniu ma również usprawnić pracę urzędników w KPRM.

Kancelarie inwestują w zarządzanie dokumentami

Budowanie wizerunku administracji w Internecie idzie w kierunku, w którym firmy prawnicze poszły już kilka lat wcześniej.Praktycznie wszystkie kancelarie mają swoje strony w Internecie. W tej chwili myślą o wprowadzeniu rozwiązań, ułatwiających zarządzanie firmą. W kancelarii Wardyński i Wspólnicy zdecydowano o stworzeniu portalu internetowego prezentującego ogólną wiedzę dotyczącą zagadnień prawnych, wzbogaconą o informacje procesowe. Oparto się przy tym na rozwiązaniach stosowanych na potrzeby wewnętrzne od 2007 r. Wtedy to w kancelarii zdecydowano się na digitalizację dokumentów i przechowywanie ich w formie plików pdf z wykorzystaniem środowiska do pracy grupowej IBM Lotus Domino. Była to praca zlecona, przygotowana specjalnie dla Kancelarii. Podobne efekty można osiągnąć za pośrednictwem gotowego oprogramowania KANCELARIA PRAWNA.

Program Kancelaria Prawna to nowoczesny system informatyczny, będący efektem kilkuletniej pracy specjalistów z zakresu informatyki i prawa. Stanowi kompleksowe rozwiązanie przeznaczone zarówno dla małych jak i dużych kancelarii prawniczych. Kancelaria Prawna łączy w sobie możliwości systemu klasy CRM z oprogramowaniem ułatwiającym rozliczanie wszelkich czynności wykonywanych na rzecz klientów. Umożliwia zarządzanie informacjami w prosty i bezpieczny sposób, a przyjazny interfejs użytkownika pozwala na szybkie opanowanie aplikacji i wdrożenie jej w kancelarii. Dzięki elastycznej formie Kancelaria Prawna łatwo dostosowuje się do aktualnych wymagań użytkowników i ewoluuje wraz z rozwojem i zmianami w samej kancelarii. Kancelaria Prawna została zoptymalizowana do współpracy z Systemem Informacji Prawnej LEX, umożliwiając w ten sposób kompleksową obsługę firm prawniczych na niemalże każdej płaszczyźnie działania. Dodatkowo, z uwagi na zróżnicowaną strukturę kancelarii, występuje w dwóch wersjach. Wersja Silver przeznaczona jest dla mniejszych kancelarii, natomiast Gold bez problemów zorganizuje pracę w potężnych firmach prawniczych.

Więcej informacji o programie.