Zdaniem GIODO ważną rolę do odegrania w edukowaniu młodych na temat ochrony danych osobowych i prywatności mają dyrektorzy szkół, nauczyciele i rodzice. To oni powinni uczyć dzieci ostrożności i ograniczonego zaufania w korzystaniu z zasobów internetowych i nowoczesnych technologii.

Pomocny w tym ma być program edukacyjny GIODO „Twoje dane - Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”, którego VI edycję podsumowano na seminarium zorganizowanym 7 czerwca 2016 r. w Warszawie. Więcej>>>

- Młodzi ludzie mają sporą świadomość tego, jak ważna jest ochrona ich danych osobowych, lecz nie ulega wątpliwości, że brakuje im doświadczenia życiowego i wiedzy, w jaki sposób bezpiecznie korzystać z dobrodziejstw technologicznych i cywilizacyjnych – mówiła dr Edyta Bielak-Jomaa podczas spotkania prasowego zorganizowanego w przerwie seminarium.
W opinii GIODO program „Twoje dane – Twoja sprawa” jest dobrym zaczątkiem do dalszych wspólnych działań z placówkami edukacyjnymi, tym bardziej że przychylnie odnoszą się do niego zarówno organy je prowadzące i nadzorujące, m.in. Ministerstwo Edukacji Narodowej i kuratoria, a także Rzecznik Praw Dziecka. – Z roku na rok nasza współpraca układa się coraz lepiej, a co istotne, zaangażowanych jest w nią coraz więcej lokalnych społeczności – zaznaczyła dr Edyta Bielak-Jomaa.

Patronem medialnym seminarium były serwisy internetowe Wolters Kluwer.
 

Dowiedz się więcej z książki
Ochrona danych osobowych. Komentarz
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł