W pierwszych sześciu miesiącach 2005 r. firmy prawnicze wynajęły 135 tys. mkw. powierzchni biurowej w 15 najważniejszych miastach europejskich, czyli 5 proc. całości wynajętej powierzchni. Na sektor bankowy przypadło 9 proc. powierzchni biurowej wynajętej w Europie w pierwszych sześciu miesiącach 2005 r. - podaje raport przygotowany przez C&W H&B.

- Firmy prawnicze należą obecnie do grupy kluczowych graczy na rynku najmu powierzchni biurowej w głównych miastach Europy. W coraz większym stopniu analizują swoje portfele nieruchomości i zadają pytanie, czy obecna powierzchnia sprzyja ich działalności gospodarczej. W związku z tym szukają jednego funkcjonalnego i łatwego do aranżacji budynku, który pomógłby im osiągnąć większą wydajność i zmniejszyć koszty - czytamy w raporcie C&W/H&B.

Branża prawnicza zajmuje obecnie łącznie powierzchnię biurową ok. 10 mln mkw. w Belgii, Francji, Niemczech, Włoszech, Holandii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.  Średnia wielkość wynajmowanych biur przez kancelarie w najważniejszych miastach (tj. Brukseli, Paryżu, Frankfurcie, Mediolanie, Amsterdamie, Madrycie i Londynie) wynosiła ok. 1,5 tys. mkw.

(źródło: KW/C&W/H&B.)