Grupa doradców działających na rynku kapitałowym ogłosiła konkurs „Wygraj Darmowy Debiut Giełdowy” pod honorowym patronatem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych oraz Krajowej Izby Gospodarczej.

Konkurs jest wspólną akcją promocyjną podjętą przez grupę doradców w celu propagowania wiedzy o Giełdzie Papierów Wartościowych jako drodze do pozyskania kapitału na rozwój przedsiębiorstw. Organizatorzy podkreślają, że to pierwszy w historii taki konkurs dla firm. Chcemy w ten sposób zachęcić jak największą liczbę przedsiębiorstw do pozyskiwania kapitału poprzez emisję akcji na rynku publicznym– mówi Andre Helin, Prezes BDO, które jest jednym z organizatorów konkursu.

Duże i małe firmy zarejestrowane w Polsce, które są zainteresowane pozyskaniem kapitału poprzez emisję akcji na rynku publicznym mogą zgłaszać swój udział w konkursie „Wygraj Darmowy Debiut Giełdowy” do 20 czerwca br. Warunek, jaki firmy muszą spełnić to zysk netto oraz przychody w wysokości przynajmniej 40 mln. zł. osiągnięte w ostatnim roku obrotowym.

Główną nagrodą jest bezpłatne przygotowanie emisji akcji spółki na warszawskiej giełdzie. Zwycięskiej spółce bezpłatnie doradzać będą: biuro maklerskie Dom Inwestycyjny BRE Banku, firma audytorska BDO, doradca finansowy BRE Corporate Finance, kancelaria prawna Norton Rose, agencja public relations NBS oraz doradca od obowiązków informacyjnych spółek giełdowych - Biuro Inwestycji Kapitałowych. Częścią akcji promocyjnej jest cykl bezpłatnych konferencji poświęconych zagadnieniom związanym z wejściem spółek na giełdę w Warszawie. Na spotkaniach zostaną przedstawione także zasady konkursu. Pierwsze z nich przewidziano na 25 maja we Wrocławiu. Kolejne odbędą się w Katowicach, Gdańsku i Warszawie.

(Źródło:własne)