30 maja 2007 r. na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych zadebiutowała spółka Noble Bank. To już 22. debiutant w tym roku i 301. spółka na GPW w Warszawie.

Przy procesie wprowadzania spółki na giełdę obsługę prawną zapewnili prawnicy kancelarii Domański Zakrzewski Palinka. Ta sama kancelaria w 2001 r. pomagała wprowadzić do obrotu giełdowego spółkę Getin SP S.A.

Przy sporządzaniu prospektu Noble Bank współpracowały również Mercurius Financial Advisors Sp. z o.o. i Biegły Rewident: Ernst & Young Audit Sp. z o.o. Akcje oferują Mercurius Dom Maklerski oraz Millennium Dom Maklerski

Noble Bank, który powstał zaledwie rok temu, jest częścią Getin Holdingu, założonego przez Leszka Czarneckiego, który jest jego głównym akcjonariuszem. Powstał na bazie Wschodniego Banku Cukrownictwa. Do Grupy Noble Bank należą specjalizujący się w usługach bankowości prywatnej Noble Bank S.A., towarzystwo funduszy inwestycyjnych Noble Funds TFI S.A. oraz Open Finance S.A. - spółka doradztwa i pośrednictwa finansowego.