Jak informuje kancelaria, w ramach Dentons wejdzie on w skład Globalnej Grupy Prawa Spółek i istotnie wzmocni istniejący w Kancelarii Japan Desk.

Takura Kawai doradza w kwestiach korporacyjnych, bezpośrednich inwestycjach zagranicznych oraz w kwestiach dotyczących pomocy publicznej, zwłaszcza w prawnych aspektach działań kierowanych do potencjalnych inwestorów, zachęcających ich do inwestycji, a także w kwestiach dotyczących unijnych funduszy strukturalnych. Brał również udział w znaczących projektach na rzecz klientów z sektorów motoryzacyjnego, elektrycznego i chemicznego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, doradzając między innymi spółkom z grupy Hitachi, a także korporacjom Sumitomo, Marubeni, Fujistu, Toyota i Mitsui & Co.
-  W ramach Japan Desk Takura będzie pracował wspólnie z partnerami z Londynu, Niemiec, Rosji i Turcji nad rozwojem portfolio japońskich klientów w Europie, Rosji i Wspólnocie Niepodległych Państw. Japan Desk w Kancelarii działa już prężnie, a dołączenie do naszego zespołu Takury przełoży się na dalszy rozwój relacji z obecnymi klientami, pozycjonując Dentons jako jedną z kancelarii pierwszego wyboru dla klientów japońskich, prowadzących działalność w Europie – powiedział Tomasz Dąbrowski, partner zarządzający Dentons w Europie.
- Dołączenie Takury do zespołu Dentons to kontynuacja naszej długookresowej strategii rozwojowej, zgodnie z którą oferujemy klientom najwyższą jakość usług we wszystkich sektorach i dziedzinach prawa. Takura wnosi ogromną wartość merytoryczną i biznesową, poszerzając naszą ofertę doradztwa w obszarze prawa spółek - powiedział Arkadiusz Krasnodębski, partner zarządzający w warszawskim biurze Dentons.

Dentons to globalna firma prawnicza zatrudniająca 3 tys. prawników i specjalistów w ponad 80 biurach zlokalizowanych w ponad 50 krajach.

Andrzej Kidyba
Meritum Prawo Spółek>>>