Jak wynika z ogłoszonego przez „Rzeczpospolitą” kolejnego rankingu, drugą co do wielkości kancelarią pod względem liczby adwokatów i radców prawnych jest Sołtysiński Kawecki & Szlęzak. Pierwszą trójkę zamyka Domański Zakrzewski Palinka. W porównaniu z 2014 r. kancelarie z pierwszej dwudziestki zwiększyły przychody o 10 proc., a zatrudnienie o 5 proc. Łącznie pracuje dla nich 1751 prawników, 
o 88 więcej niż rok wcześniej.
Przychody największej kancelarii na polskim rynku – Dentons – wyniosły w 2015 r. 179,5 mln zł, aż o 26,3 mln zł więcej niż w 2014 r. To najwyższy wzrost obrotów spośród 50 kancelarii, które podały dane o przychodach za ubiegły rok. Ich łączne obroty wyniosły blisko 1 mld zł.
Wzrost obrotów rok do roku odnotowało 29 kancelarii. Zyskami pochwaliło się tylko 19. Największe wygenerowała kancelaria z Wrocławia A. Łebek i Wspólnicy (4,7 mln zł). Na drugim miejscu jest Kochański Zięba i Partnerzy (4,6 mln zł).
Jak piszą organizatorzy rankingu, dobre wyniki to efekt wzrostu gospodarczego. Duże kancelarie nie narzekają na brak pracy. W 2015 r. najczęściej doradzały przy: finansowaniu i refinansowaniu inwestycji, obsłudze transakcji dłużnych i rynku nieruchomości.
W rankingu „Rzeczpospolitej" wzięło udział aż 296 kancelarii (rok temu 285), 174 z nich to kancelarie spoza Warszawy. Łącznie zatrudniają prawie 7 tys. prawników, w tym ponad 4 tys. z uprawnieniami. Więcej>>>

Czytaj: Dentons nadal największą kancelarią w Polsce>>>

LEX Omega>>>