Jak podkresla kancelaria, będzie to pierwsze otwarcie międzynarodowych hoteli w tym kraju od 35 lat.
15 września 2015 r. Grupa Accor podpisała z irańską firmą Aria Ziggurat, oddziałem notowanej na irańskiej giełdzie firmy Semega, i właścicielem nieruchomości, dwa kontrakty zarządcze na otwarcie dwóch hoteli w Teheranie. Realizując te dwa projekty hotelowe, Grupa Accor będzie pierwszą siecią hoteli obecną w Iranie.

W skład europejskiego zespołu Dentons, wyspecjalizowanego w zagadnieniach dotyczących Iranu, wchodzą partner Pirouzan Parvine, counsel Jean-Charles Albitre oraz senior consultant Baki Maneche, którzy mają wieloletnie doświadczenie w doradztwie prawnym w kwestiach związanych z Iranem, w tym w działalności firm z sektorów nieobjętych sankcjami.

Grupa Accor jest klientem Dentons Europe LLP od ponad 15 lat i ściśle współpracuje z Dentons w kilku krajach na świecie przy zaangażowaniu Partner Catherine Joffroy. Biuro Dentons w Paryżu doradzało Accor w strategicznym nabyciu Fastbooking.

***
Dentons to globalna firma prawnicza.  Do dyspozycji jej klientów jest 3 tys. prawników i specjalistów w ponad 80 biurach zlokalizowanych w ponad 50 krajach.