Consortio LEX, które prowadzi głośną sprawę przeciw Skarbowi Państwa o odszkodowanie za straty na akcjach firmy JTT,  złożyło właśnie pozew w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu. Pełnomocnikami funduszu MCI, który domaga się 38 mln zł odszkodowania są Jarosław Ostrowski z kancelarii Nowakowski i Wspólnicy, Sylwester Cetera z S. Cetera, M. Węgrzyn-Wysocka i Wspólnicy oraz Robert Wtorek ze Ślązak, Zapiór i Partnerzy (wszystkie trzy kancelarie wchodzą w skład Consortio LEX).
 
Jak zauważa Mec. Sylwester Cetera: "Wykorzystaliśmy wszystkie możliwe sposoby polubownego załatwienia sprawy. Ostatnio zakończyliśmy postępowanie pojednawcze, w trakcie którego Skarb Państwa nie wykazał najmniejszego zainteresowania porozumieniem z naszym klientem. Wobec takiego stanu rzeczy, zmuszeni jesteśmy złożyć pozew"
 

Sylwester Cetera


Pod koniec ubiegłego roku MCI wybrał konsorcjum firm prawniczych Consortio LEX do poprowadzenia sprawy JTT.  Zadaniem konsorcjum było oszacowanie kwoty odszkodowania, o którą należy wystąpić do sądu, oraz opracowanie strategii walki. Prawnicy wskazali zarządowi, że oprócz 10 mln zł za rzeczywistą stratę na akcjach powinien wystąpić o 30 mln zł za tzw. utracone korzyści. Zdaniem prawników Consortio LEX, to minimalna kwota, jaką MCI uzyskałby, gdyby JTT nie został zniszczony błędnymi decyzjami fiskusa. Odszkodowania od państwa za utracone korzyści można domagać się od 1 września 2005 r., wówczas weszły w życie odpowiednie przepisy. Skorzysta z nich fundusz giełdowy.

(Źródło: Consortio/KW)

www.consortio.pl