Jak podkreśla kancelaria, jest to kolejny etap strategii zakładającej wzmocnienie pozycji CMS na Bliskim Wschodzie, rozpoczętej we wrześniu 2012 roku otwarciem biura w Dubaju.  Poszerzony zespół prawników w Dubaju i Omanie skupi się na obsłudze klientów z sektora energetycznego i project finance, pod kierownictwem Stephena Millar'a, Partner kierującego praktyką energetyczną oraz finansowania projektów.
- Otwarcie biura w Omanie to dobra informacja dla naszych klientów z Europy, którzy są zainteresowani projektami w sektorze energetycznym na  Bliskim  Wschodzie. Obecność w tej części świata wpisuje się w naszą  globalną ofertę  profesjonalnych usług prawniczych w obszarach, takich jak energetyka, czy finansowaie projektów, z których jesteśmy dobrze znani w Europie - mówi Andrew Kozlowski, partner zarządzający CMS w Warszawie.
 
CMS to jedna z największych sieci prawniczych w Europie i poza nią. Globalna sieć zatrudnia 2.800 prawników w 57 biurach i 32 krajach.
CMS Polska zatrudnia ponad 140 prawników w biurach w Warszawie oraz Poznaniu i świadczy pełen zakres usług prawnych we wszystkich dziedzinach prawa dla przedsiębiorców działających we wszystkich sektorach gospodarki.