Jak podkreśla kancelaria, korzystając z międzynarodowego doświadczenia i kontaktów, które pozyskał jako przywódca kraju z grupy G7, Harper będzie doradzał w sprawach dotyczących dostępu do rynków, zarządzania globalnym ryzykiem geopolitycznym i gospodarczym oraz maksymalizacji wartości na rynkach globalnych.
- Nawiązanie współpracy z Stephenem Harperem to bardzo dobra wiadomość zarówno dla Dentons, jak i naszych klientów. Doświadczenie premiera Harpera, jako przywódcy kraju z grupy G7, to nowe perspektywy dla naszych klientów, a także prawników - powiedział Elliott Portnoy, globalny partner zarządzający Dentons.

Stephen Harper był premierem Kanady przez blisko dziesięć lat, od 6 lutego 2006 r. do 4 listopada 2015 r. W czasie swoich rządów doprowadził do obniżenia podatków, zbilansowania budżetu federalnego, strategicznych inwestycji w sektorze infrastruktury i ochrony zdrowia. Do zasług jego rządu należy również zwiększenie dostępu Kanady do strefy wolnego handlu oraz skuteczne przeprowadzenie kraju przez największą od czasu Wielkiego Kryzysu recesję, przy jednoczesnym utrzymaniu silnej gospodarki kraju.


- Usługi doradcze Stephena Harpera znakomicie wpisują się w działalność Dentons. Największa na świecie firma prawnicza z dumą oferuje klientom wsparcie konsultantów biegłych w sprawach strategicznych, dyplomatycznych i biznesowych, wywodzących się spośród najbardziej doświadczonych przywódców, do których należą: Jean Chrétien, były premier Kanady; Gordon Giffin, były ambasador Stanów Zjednoczonych w Kanadzie; Gary Doer, były ambasador Kanady w Stanach Zjednoczonych; Sir Dominic Asquith, który piastował szereg wysokiej rangi funkcji dyplomatycznych na Bliskim Wschodzie, w tym ambasadora Wielkiej Brytanii w Egipcie i Libii; Jeff Bleich, były ambasador Stanów Zjednoczonych w Australii i doradca prezydenta Obamy; Joe Andrew, były Przewodniczący Krajowego Komitetu Partii Demokratycznej; James Moore, były Minister Przemysłu Kanady oraz wielu innych członków zespołu, którzy zajmowali wysokie stanowiska publiczne - czytamy w komunikacie firmy.
- Wyjątkowe kompetencje i doświadczenie Stephena Harpera w sprawach na styku biznesu, sektora rządowego i stosunków międzynarodowych stanowią unikalną wartość, z której korzystać będą mogli klienci Dentons. Cieszymy się, że będziemy mieli okazję z nim współpracować” - powiedział Joe Andrew, przewodniczący Rady Dentons.
- Dentons to dynamiczna, globalna firma, która dzięki swemu zasięgowi i zróżnicowanej ofercie usług prawnych i biznesowych oferuje klientom unikalne wsparcie w tworzeniu wartości. Cieszę się z nawiązania współpracy oraz możliwości wspierania klientów przy zdobywaniu nowych rynków - powiedział Stephen Harper, prezes i CEO Harper & Associates Consulting.

Stephen Harper ukończył licencjackie i magisterskie studia ekonomiczne na Uniwersytecie w Calgary. Po raz pierwszy został wybrany na Członka Izby Gmin Kanady w 1993 r. W 2006 r. magazyn Time uhonorował go tytułem „Canada’s Newsmaker of the Year”, a w 2008 r. został pierwszym Kanadyjczykiem odznaczonym przez B'nai B'rith International Złotym Medalem za zasługi dla Humanitaryzmu (Presidential Gold Medallion for Humanitarianism). W 2011 r. został odznaczony przez plemię Blood zamieszkujące prowincję Alberta. Został także honorowym wodzem plemienia Kainai. W trakcie swojej kariery premier Harper otrzymał szereg nagród i wyróżnień, w tym nagrodę im. Woodrowa Wilsona za służbę publiczną (2006), nagrodę dla Męża Stanu Roku na Świecie (World Statesman of the Year) (2012), Order Wolności, najwyższe ukraińskie odznaczenie dla cudzoziemców (2016), oraz Medale Diamentowego i Złotego Jubileuszu Królowej Elżbiety II (2012 i 2002).