Stanowi to odpowiedź na rosnące zainteresowanie klientów Turcją oraz zwiększenie ich aktywności w tym kraju, którego gospodarka notuje jeden z najwyższych wzrostów na świecie. Jest to również ważny krok w kierunku rozszerzenia zasięgu terytorialnego oraz zakresu usług kancelarii Baker & McKenzie, która pragnie oferować klientom globalną obsługę na rynkach zarówno rozwiniętych, jak i wschodzących.

"Istambuł staje się coraz ważniejszym ośrodkiem międzynarodowego biznesu. Poprzez zawarcie umowy o współpracę na zasadach wyłączności z jedną z najważniejszych kancelarii prawnych z tego miasta, podkreślamy naszą chęć oferowania klientom usług na rynkach, na których rozwijają swoją działalność. Jednocześnie będziemy w stanie lepiej pomagać klientom z Turcji w wykorzystywaniu możliwości biznesowych istniejących poza granicami ich kraju" - powiedział Eduardo Leite, Prezes Komitetu Wykonawczego Baker & McKenzie.

Dzięki zawarciu z kancelarią Esin Attorney Partnership umowy o świadczenie usług doradczych na zasadach wyłączności, klienci Baker & McKenzie będą mieli dostęp do pełnej obsługi prawnej w zakresie prawa międzynarodowego i zagranicznego oferowanej przez wiodącą na świecie globalną kancelarię prawną oraz do usług doradztwa w zakresie prawa tureckiego świadczonych przez jedną z najważniejszych kancelarii w Turcji.

Powstała w 1997 r. kancelaria Esin zatrudnia 40 prawników. Jej założycielem jest Ismail Esin. Kancelaria ta uzyskała tytuł Doradcy Prawnego Roku w Turcji w konkursie European M&A Awards 2010, przyznany jej przez Financial Times i MergerMarket oraz zajęła pierwsze miejsce w kategorii fuzji i przejęć w rankingu The Legal 500. Zajmuje się prawem spółek oraz fuzji i przejęć, prawem nieruchomości, rozstrzyganiem sporów oraz prawem konkurencji.

Koen Vanhaerents, Prezes na Europę i członek Komitetu Wykonawczego Kancelarii zauważył, że Baker & McKenzie od lat doradza klientom przy prestiżowych transakcjach transgranicznych obejmujących Turcję. Dodał również, że "coraz wyraźniej widać, iż zainteresowanie naszych klientów Turcją rośnie w szybkim tempie. Współpraca na zasadach wyłączności z kancelarią Esin Attorney Partnership umożliwia im dostęp do najwyższej jakości obsługi prawnej w tym kraju".

Wiadomość ta jest kolejną informacją na temat ekspansji Baker & McKenzie w ostatnim czasie. W maju 2011 r. Kancelaria otworzyła biuro w Katarze, a wcześniej - w październiku 2010 r. - w Luksemburgu i w 2009 r. w Abu Dhabi. Baker & McKenzie jest jedną z największych kancelarii prawnych w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, gdzie zatrudnia ponad 1900 prawników.