W 2013 r. czekają nas rewolucyjne zmiany w ustawie o podatku od towarów i usług. Nad zmianami w tej ustawie pracuje już nie tylko Ministerstwo Finansów, ale również Ministerstwo Gospodarki. Zmiany w VAT zawarte są już w tej chwili w trzech ustawach i dwóch rozporządzeniach, a przedstawione projekty cały czas ewoluują, zmieniają się terminy wejścia w życie przepisów, a także zakres samych regulacji.

Jak więc odnaleźć się w tym gąszczu przepisów i zmian? Jak nie popełnić błędu i odpowiednio przygotować się do funkcjonowania w nowej rzeczywistości podatkowej?

Zapraszamy na I Kongresie Podatkowo-Księgowym poświęcony zmianom w podatku od towarów i usług, które wejdą w życie w 2013 r. W trakcie wystąpień nasi eksperci wyjaśnią:
- kiedy poszczególne zmiany przepisów wejdą w życie,
- jak zmienią się zasady wystawiania faktur,
- kiedy będzie powstawał obowiązek podatkowy,
- jakie zmiany nastąpią w ustalaniu podstawy opodatkowania i jej przeliczania w przypadku wyrażenia w walucie obcej,
- czy zmienią się zasady odliczania VAT,
- czy zmiany przepisów wiążą się z koniecznością zmiany systemów księgowych,
- jak zmieni się księgowanie operacji gospodarczych.

Celem konferencji jest zapoznanie jej uczestników ze zmianami w zakresie przepisów o podatku od towarów i usług oraz wpływu tej nowelizacji na działalność przedsiębiorców, ze szczególnym uwzględnieniem zmian w systemach finansowo-księgowych, które muszą zostać dostosowane do nowych przepisów. Połączenie podatków z księgowością, wskazanie możliwych problemów ze stosowaniem nowych przepisów i wybitni eksperci gwarantują zdobycie wiedzy koniecznej dla każdej osoby zajmującej się księgowością lub podatkami.

Zapraszamy do udziału w I Kongresie Podatkowo-Księgowym księgowych, dyrektorów finansowych, doradców podatkowych, osoby świadczące usługowo prowadzenie ksiąg rachunkowych oraz praktyków prawa podatkowego.

Więcej informacji - ww.abc.com.pl/kongrespodatkowoksiegowy