W każdy poniedziałek w godz. od 8.00 do 14.00, w Urzędzie Skarbowym w Goleniowie, dyżuruje pracownik, z pomocą którego każdy podatnik, chcący złożyć PIT przez internet, będzie mógł zrobić to na specjalnie przygotowanym stanowisku komputerowym. Pracownik urzędu podpowie jak wypełnić zeznanie roczne przy wykorzystaniu aplikacji e-deklaracje oraz pomoże przesłać elektronicznie wypełnione zeznanie do właściwego urzędu skarbowego.

 

Urząd Skarbowy w Głubczycach (woj. opolskie) zorganizował 8 marca spotkanie przedstawicielki urzędu z rodzicami dzieci niepełnosprawnych, którego celem było wyjaśnienie zainteresowanym osobom zagadnień związanych z tematyką ulg w podatku dochodowym ze szczególnym uwzględnieniem warunków korzystania z ulgi na dzieci oraz ulgi rehabilitacyjnej.

21 marca urząd ten uruchomi też dodatkowe punkty obsługi podatników, w których podatnicy będą mogli złożyć swoje zeznania podatkowe PIT za 2011 r., a także pobrać odpowiednie formularze zeznań, a pracownicy urzędu będą udzielali informacji z zakresu rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych.

Z kolei 16 marca w Urzędzie Skarbowym w Jaśle odbędzie się szkolenie dla podatników w zakresie przekazywania zeznań PIT za 2011 r. drogą elektroniczną.