Problematykę najmu i dzierżawy nieruchomości oraz sposoby ich rozliczania na gruncie prawa podatkowego w sposób kompleksowy przedstawiony został w poradniku Rafała Styczyńskiego, który ukazał się nakładem wydawnictwa Wolters Kluwer. W publikacji "Najem nieruchomości a podatki" poruszono w problemy, które nurtują osoby rozliczające przychody z najmu zarówno w działalności gospodarczej, jak i prywatnie.

Opracowanie jest przekrojowe i dotyczy czterech podatków: dochodowego od osób fizycznych, od towarów i usług, od czynności cywilnoprawnych i podatku od nieruchomości.
Niewątpliwym atutem książki jest umieszczenie na zakończenie każdej części zestawu pytań kontrolnych wraz z odpowiedziami, dotyczących najczęściej pojawiających się problemów związanych z rozliczeniem najmu. W poradniku nie zabrakło aktualnych orzeczeń sądów administracyjnych oraz interpretacji podatkowych, które mogą okazać się pomocne w ewentualnym sporze z fiskusem.

Publikacja "Najem nieruchomości a podatki" przeznaczona jest przede wszystkim dla biur rachunkowych, kancelarii doradztwa podatkowego i podmiotów zajmujących się zarządzaniem nieruchomościami, ale także - ze względu na przystępny język opracowania - dla osób, które same chcą dokonać rozliczenia najmu bez pomocy wyspecjalizowanych jednostek.

Książka "Najem nieruchomości a podatki" dostępna jest w księgarni internetowej Profinfo >>