Stosowanie kasy fiskalnej związane jest z licznymi obowiązkami
Od 1 stycznia 2015 r. obowiązują nowe przepisy w zakresie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących. Zwiększyła się ilość towarów i usług podlegających bezwzględnemu obowiązkowi ewidencjonowania. Osoby, które zaczną korzystać z kasy fiskalnej, powinny pamiętać o obowiązkach wynikających z tego tytułu.

Prowadzenie ewidencji przy zastosowaniu urządzenia rejestrującego wymaga nie tylko wydawania paragonów za świadczone usługi, ale także archiwizowania ich kopii, dokonywania przeglądów technicznych, przechowywania książki serwisowej oraz drukowania raportów dobowych i miesięcznych.
Zobacz szersze omówienie obowiązków związanych z ewidencjonowaniem obrotu za pomocą kasy rejestrującej na stronie kancelaria.lex.pl >>

