Paweł Selera, autor publikacji „Transakcje wewnątrzwspólnotowe w VAT” omawia w niej w szczególności te zagadnienia, które budzą najwięcej kontrowersji w praktyce opodatkowania, m.in.: zastosowanie stawki 0 proc. dla dostawy wewnątrzwspólnotowej, rozliczanie transakcji łańcuchowych, zwłaszcza z udziałem krajów trzecich, funkcjonowanie systemu VIES i jego znaczenie dla podatników.

Opracowanie zawiera najnowsze orzecznictwo sądowe i interpretacje Ministra finansów w zakresie opodatkowania VAT transakcji wewnątrzwspólnotowych, przykłady i diagramy obrazujące przebieg transakcji łańcuchowych i trójstronnych oraz metodologię rozliczeń, a także odniesienia do poszczególnych konstrukcji prawnych funkcjonujących w wybranych państwach Unii Europejskiej.

Do książki dołączono również aneks ukazujący planowane zmiany w zakresie opodatkowania transakcji wewnątrzwspólnotowych.

Książka dostępna jest już w przedsprzedaży w księgarni internetowej Profinfo >>

Paweł Selera - doktor nauk prawnych; doradca podatkowy; doświadczenie zawodowe w międzynarodowych firmach doradztwa podatkowego w Niemczech i Polsce; staż w Dyrekcji Generalnej ds. Podatków i Unii Celnej Komisji Europejskiej w Brukseli; laureat konkursu dla młodych autorów publikacji profesjonalnych Złote Skrzydła Dziennika Gazety Prawnej