Na drodze krajowej nr 8 funkcjonariusze Służby Celnej z Budziska zatrzymali do kontroli estońskiego tira. Zasiadający za kierownicą volvo 56-letni Estończyk twierdził, że wiezie z Estonii do Portugalii transport mrożonej i wędzonej ryby. Celnicy postanowili jednak prześwietlić ciężarówkę promieniami rentgenowskimi.

Ponieważ obraz na monitorze skanera wzbudził podejrzenia celników, funkcjonariusze dokładnie skontrolowali chłodnię. Podczas sprawdzania okazało się, że tylko na pierwszych 6 paletach znajduje się deklarowany ładunek mrożonej ryby. Na pozostałych paletach, zamiast ryby wędzonej, celnicy znaleźli łącznie blisko 330 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wartość rynkowa nielegalnego towaru funkcjonariusze oszacowali na ponad 3,5 miliona złotych.

Służba Celna wszczęła postępowanie karne skarbowe w sprawie przemytu papierosów. Estoński kierowca został zatrzymany, a nielegalne wyroby tytoniowe trafiły do magazynu Urzędu Celnego w Suwałkach. Zabezpieczona została również służąca do przemytu ciężarówka. Za przemyt tak dużej ilości papierosów mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.