Specjalizujący się w sprzedaży ubezpieczeń przez internet MAAF przygotowuje się do wejścia do Polski. Wynajęta przez niego firma headhunterska szuka menedżerów, którzy pokierują jego polskim projektem.
Przygotowania MAAF do uruchomienia działalności w Polsce są na wstępnym etapie. Wiadomo, że w grę wchodzi sprzedaż polis w modelu direct – czyli za pośrednictwem internetu i telefonu. W ten sposób MAAF działa na francuskim rynku. Nie wiadomo jeszcze, czy start nowego ubezpieczyciela nastąpi w tym roku. Z nieoficjalnych informacji wynika, że wynajęta przez MAAF firma headhunterska – Heidrick & Struggles – zajmuje się obecnie kompletowaniem zespołu menedżerów, którzy przygotują wejście na polskim rynku.
MAAF jest drugim ubezpieczycielem z Francji, który w tym roku rozpoczął przygotowania do rozpoczęcia działalności w Polsce. Jak informowaliśmy w lutym, na taki krok zdecydowała się także Groupama. Może ona rozpocząć sprzedaż już w drugiej połowie roku. Wiadomo już, kto pokieruje jej polskim biznesem. Odpowiedzialny za to będzie Robert Sokołowski, który pracował jako dyrektor operacyjny innego ubezpieczyciela sprzedającym polisy za pośrednictwem internetu – Liberty Direct


Źródło: Dziennik Gazeta Prawna