Program edukacyjny „Finansoaktywni. Misja: Podatki" ruszył w kwietniu 2015 roku. Jego głównym zadaniem jest edukacja finansowa młodego pokolenia. Ma na celu pokazanie w prosty sposób relacji pomiędzy płaceniem podatków a finansowaniem przez państwo podstawowych działań, takich jak edukacja, budowa dróg czy zapewnienie bezpieczeństwa.

Zobacz: Resort finansów będzie kształtować wśród młodzieży świadomość podatkową

Program cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli. Do programu zgłosiło się ponad pięćset szkół. Nauczyciele i gimnazjaliści z całej Polski zaangażowali się w edukację finansową, a także konkurs „Poznałem podatki, kojarzę korzyści" zorganizowany w ramach programu, w którym zespoły uczniów z całej Polski przygotowywały prace na temat podatków i przeprowadzały debatę. W niedzielę, 31 maja zakończona została rejestracja prac konkursowych.

Dla zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Spośród wszystkich zespołów zostanie wybranych 16, które wezmą udział w dwudniowej wycieczce do Warszawy, podczas której zwycięzcy odwiedzą między innymi Sejm RP oraz Ministerstwo Finansów. Ponadto, członkowie najlepszego zespołu otrzymają tablety, a pozostali uczestnicy zestawy specjalnie przygotowanych upominków. Nagrody trafią również do opiekunów zespołów – 16 nauczycieli zwycięskich zespołów otrzyma tablety.