W ostatnich tygodniach marże wliczone w oprocentowanie spadły m.in. w Millennium Banku, Lukas Banku, Nordea Banku, Alior Banku.
Średnie marże dla kredytu złotowego w kwocie 300 tys. zł z 20-proc. wkładem własnym spadły do 1,5 proc., a w euro do 2,15 proc. – wynika z danych firmy Expander. – Trend obniżania marż kredytowych trwa, mimo że znajdują się już na niskim poziomie. Są banki, w których marże spadły poniżej 1 proc. Spodziewam się, że pojawią się oferty z marżą  0,8 proc. – mówi Paweł Majtkowski z Expandera. Zastrzega jednak, że są to oferty z dodatkowym ubezpieczeniem.
Także większość bankowców uważa, że warunki cenowe kredytów hipotecznych sięgnęły progu rentowności. Dlatego niskie dochody z tego produktu mają zrekompensować wpływy z innych, np. z konta osobistego czy ubezpieczeń.
Banki obniżają także inne koszty związane z kredytem hipotecznym. W ramach promocji Bank BGŻ nie pobiera opłaty przygotowawczej za udzielenie kredytu. Kredyt Bank udostępnił możliwość zaciągnięcia kredytu w euro na 100 proc.  wartości nieruchomości.  Wcześniej wydłużył maksymalny okres kredytowania do 40 lat.

Źródło: Rzeczpospolita