Zmień język strony
Zmień język strony
Prawo.pl

MF zaproponował wysokość ryczałtu za używanie służbowego auta

Zgodnie ze stanowiskiem resortu finansów do projektu założeń kolejnej, tzw. czwartej ustawy deregulacyjnej, za korzystanie z samochodu firmowego do celów prywatnych pracownik zapłaci każdego miesiąca 45 zł albo 90 zł podatku dochodowego czytamy w Gazecie Prawnej

Wysokość ma zależeć od pojemności silnika auta. Dla samochodów z silnikami o pojemności do 2000 cm3 podatek wyniósłby 45 zł, a dla aut o większej pojemności powinien być dwukrotnie wyższy, czyli wynosić 90 zł. W ten sposób każdy pracownik, niezależnie od tego, ile kilometrów wyjeździ w ciągu miesiąca firmowym samochodem, zapłaci określoną stawkę. Podatek ten byłby doliczany do miesięcznego podatku pracownika od jego wynagrodzeń z tytułu pracy.

Więcej w Gazecie Prawnej

Polecamy książki podatkowe