Jak informuje Ministerstwo Finansów, dodatkowo uczestnicy loterii będą mogli wygrać dwa multimedialne iPady Air 2. W losowaniu wezmą udział paragony fiskalne zarejestrowane w styczniu 2016 r. na stronie internetowej loterii.

Narodowa Loteria Paragonowa to akcja edukacyjna Ministerstwa Finansów, która ma uświadomić Polakom, jak ważna jest ich rola w kształtowaniu uczciwego obrotu gospodarczego i promować uczciwą konkurencję między przedsiębiorcami. Dlatego nagradzamy tych, którzy zachowują się odpowiedzialnie i biorą paragony lub proszą o nie w sytuacji, gdy sprzedawca sam ich nie wręcza.

Od początku loterii, tj. od 1 października 2015 r., wręczyliśmy uczestnikom loterii już 3 nagrody główne, czyli samochody Opel Astra. Łącznie do dzisiaj wylosowaliśmy już 43 zwycięzców. Warto też pamiętać, że co kwartał losujemy nagrodę specjalną, czyli Opla Insignię, spośród tzw. paragonów branżowych (w IV kwartale 2015 r. było to „fryzjerstwo i pozostałe usługi kosmetyczne”, w I kwartale 2016 r. to „prywatna praktyka lekarska i dentystyczna"). Pierwszą nagrodę specjalną wylosowaliśmy 18 stycznia.

Ministerstwo zaprasza na dzisiejsze losowanie o godzinie 21 do TVP3. Następne losowanie sześciu notebooków Lenovo oraz pięciu iPadów Air 2 już 26 lutego 2016 r.

Zgodnie z regulaminem zwycięzców loterii wyłania w sposób losowy komputer, przebadany i dopuszczony do użytku przez Instytut Elektrotechniki w Warszawie oraz zarejestrowany w urzędzie celnym. Nad każdym losowaniem czuwa Komisja Nadzoru Loterii oraz dodatkowo notariusz, który protokołuje je w formie aktu notarialnego. Żadna z osób obsługujących losowanie nie ma wpływu na wyniki loterii. Aby zapewnić pełną przejrzystość wyłaniania zwycięzców, z udziału w loterii wykluczyliśmy pracowników i rodziny organizatora, firm współpracujących w prowadzeniu loterii, pracowników Ministerstwa Finansów i ich rodziny (małżonkowie, rodzeństwo, wstępni, zstępni).

Wyniki losowania będą dostępne także na stronie loterii (link otwiera nowe okno w innym serwisie) oraz na kanale YouTube loterii (link otwiera nowe okno w innym serwisie).

Aby wziąć w loterii, wystarczy mieć ukończone 18 lat i paragon fiskalny na minimum 10 zł oraz zarejestrować go na stronie loterii (link otwiera nowe okno w innym serwisie). W pierwszych 4 miesiącach trwania loterii Polacy zarejestrowali prawie 56 milionów paragonów.