Dzieci i młodzież z zapartym tchem wsłuchiwali się w historię o królu Edwardzie, królowej Annie i magicznej mocy paragonu fiskalnego.

Jak połączono życie królewskiej pary mieszkającej na pięknym zamku wybudowanym na przecudownym wzgórzu, z którego sielskie pejzaże koiły zmysły z realistycznie brzmiącą nazwą urządzenia fiskalnego? Pozostanie to już tajemnicą słuchaczy. Jedno jest pewne – każdy z zainteresowanych wie, że także z bajki wypływa morał. Każdy określił go bezbłędnie: Wszyscy musimy płacić podatki, zarówno w swoim interesie, jak i w trosce o naszą ojczyznę.

Oczywiście morał poparty został praktyką. Uczestnicy mieli możliwość testowania kasy fiskalnej oraz poznania podstawowych elementów paragonu.

Prowadzący spotkania nie ograniczyli się do tematyki związanej z akcją "Weź paragon", lecz także starali się pokazać młodym słuchaczom rolę podatków w budżecie państwa, a więc ich udział w rozwoju takich dziedzin życia jak obronność kraju, bezpieczeństwo wewnętrzne państwa, zdrowie, oświata czy nauka i kultura.

Spotkania z przyszłymi podatnikami były też okazją do przedstawienia zalet jakie wynikają z możliwości rozliczania się z urzędem skarbowym drogą elektroniczną. Informacje na ten temat słuchacze chętnie przekazują rodzicom, a w przyszłości sami korzystać będą z tej łatwej i szybkiej metody składania deklaracji i zeznań.