Na ponad 3 tysiące szkół, które zgłosiły się do programu mLegitymacja Szkolna we wrześniu odnotowano zaledwie 10 zgłoszeń dotyczących pomocy przy przedłużaniu mLegitymacji. Dziennie wydawanych jest blisko 500 nowych mLegitymacji – informuje resort cyfryzacji.

 


Ważność mLegitymacji można przedłużyć

Ministerstwo informuje, że są dwa sposoby przedłużania ważności dokumentów i podaje instrukcję, jak należy postępować.

  • Z poziomu ucznia należy wybrać w aplikacji mObywatel mLegitymację Szkolną, następnie funkcję "więcej" a z menu, które się wyświetli "Przedłuż ważność". W ten sposób aplikacją należy zeskanować kod, który wydaje szkoła.
  • Z poziomu szkoły: sekretariat lub osoba uprawniona wystawia kod w systemie mLegitymacji - korzystając z podobnych funkcji jak przy wystawianiu nowej legitymacji.

Czytaj też: MEN konsultuje zmiany w rozporządzeniu o świadectwach i dyplomach

Wsparcie dla szkół

Resort podkreśla, że wystawienie nowych QR kodów dla mLegitymacji danej szkoły nie powinno zajmować więcej niż 30 minut. Dodaje, że mLegitymację, podobnie jak standardowy dokument, można wystawić do 30 września kolejnego roku.

Ministerstwo Cyfryzacji udostępnia dla szkół specjalną infolinię, która zapewnia wsparcie przy wydawaniu i przedłużaniu mLegitymacji. W portalu dla szkół zostanie opublikowana również dodatkowa, rozszerzona instrukcja przedłużania i wydawania mLegitymacji.