Z sondażu przeprowadzonego dla Faktów i TVN24 wynika, że 33 proc. obywateli zamierza na pewno wziąć udział w referendum 6 września, a 22 proc. raczej pójdzie zagłosować. 26 proc. respondentów zdecydowanie nie zamierza brać udziału w referendum, a kolejne 12 proc. raczej się nie wybierze. 7 proc. jeszcze nie podjęło decyzji.

 
Do udziału w referendum  proponowanym przez prezydenta Dudę 25 października  wybiera się aż 66 proc. Polaków. 45 proc. zadeklarowało, że na pewno weźmie w nim udział, a 21 proc. - że raczej pójdzie do urn. 23 proc. na pewno nie weźmie udziału w głosowaniu, 7 proc. raczej nie chce iść na drugie referendum. 4 proc. ankietowanych jeszcze nie podjęło decyzji. 
 
Aż 87 proc. ankietowanych chce odpowiedzieć "tak" na pytanie, czy są  "za obniżeniem wieku emerytalnego i powiązaniem uprawnień emerytalnych ze stażem pracy". 9 proc. nie chce obniżenia wieku emerytalnego, zaś 4 proc. jeszcze nie zadecydowało. 
 
- Październikowe referendum jest po to, by te projekty ustawy, które są przygotowane i w kancelarii prezydenta, i w "Solidarności" były potwierdzeniem tego, że idziemy w dobrym kierunku: obniżenie wieku emerytalnego i połączenia z okresem składkowym - wyjaśnia Piotr Duda, przewodniczący "Solidarności".