Jak pokazują dane Głównego Urzędu Statystycznego, bezrobocie na Dolnym Śląsku systematycznie spada. W marcu br. wynosiło 5,8 proc., a na koniec czerwca obniżyło się do 5,2 proc. Lepsze wyniki w tym czasie odnotowały tylko województwa małopolskie, pomorskie, śląskie, wielkopolskie oraz miasto Warszawa.

Pracownicy zadowoleni...

Dobre nastroje panujące wśród pracowników z województwa dolnośląskiego potwierdzają również wyniki badania Confidence Index, przeprowadzanego cyklicznie przez firmę rekrutacyjną Michael Page. Według niego, w I kwartale 2018 r. 65,4 proc. badanych było zadowolonych z sytuacji zawodowej i sytuacji na rynku pracy, a na koniec II kwartału 2018 r. pozytywnie oceniło go jeszcze więcej, bo 67 proc. respondentów. Spośród wszystkich regionów to właśnie pracownicy z Dolnego Śląska są najbardziej zadowoleni ze swojej obecnej sytuacji zawodowej i krajowego rynku pracy.

Czytaj też: Najczęstsze błędy firm, które szukają pracowników >

... bo dobrze płacą

Na poziom satysfakcji z warunków panujących na rynku pracy wpływa niewątpliwie wysokość zarobków. Jak pokazują dane Głównego Urzędu Statystycznego, w czerwcu br. przeciętne wynagrodzenie na Dolnym Śląsku w sektorze przedsiębiorstw wynosiło 5361,13 zł brutto. Wg najnowszych badań Michael Page, w II kwartale 2018 r. zadowolonych ze swojej pensji było niemal 60 proc. respondentów – to również najwyższy wynik spośród wszystkich badanych województw.

... dają podwyżki

Ponad 57 proc. badanych w ciągu najbliższych 12 miesięcy spodziewa się podwyżki. Dodatkowo, 4 na 10 ankietowanych przyznało, że w tym samym okresie oczekuje awansu – mówi Kacper Grabowski Executive Manager z wrocławskiego biura Michael Page.

Czytaj też: Czego rekruter szuka na profilu kandydata >

... i łatwo znaleźć nową pracę

Pracownicy z Dolnego Śląska są grupą, która również wyjątkowo optymistycznie ocenia przyszłość krajowego rynku pracy. Poprawy sytuacji w ciągu najbliższych 6 miesięcy spodziewa się niemal 95 proc. z nich.
– Dodatkowo, blisko 58 proc. uważa, że znajdzie nową pracę w czasie krótszym niż 3 miesiące, a ponad 17 proc. jest przekonanych, że miejsce zatrudnienia może zmienić w ciągu 1 miesiąca – dodaje Kacper Grabowski.