Mistrzostwa Kadry BHP to największy w Polsce konkurs branżowy skierowany do specjalistów oraz wszystkich zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa w polskich firmach. Celem konkursu jest popularyzacja zagadnień związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy, integracja środowiska specjalistów bhp w Polsce, a także utworzenie prestiżowego rankingu specjalistów zajmujących się tą tematyką.

 

 

Konkurs został podzielony na dwa etapy. Pierwszy ma charakter popularyzacyjny, aby zachęcić jak najwięcej osób do wzięcia udziału, sprawdzenia swojej wiedzy i kompetencji. W drugim etapie poziom będzie nieco trudniejszy, a pytania bardziej specjalistyczne. Będzie on wymagał od uczestnika nie tylko znajomości regulacji prawnych, ale również poprawnego rozumienia, analizowania i – nierzadko – krytycznego spojrzenia na przepisy. W II części drugiego etapu finaliści będą musieli odpowiedzieć na problemowe pytania otwarte.

Konkursowi patronują najważniejsze instytucje państwowe i media branżowe związane z bezpieczeństwem i higieną pracy.

Pierwszy etap potrwa od 7 do 25 maja 2019. Najlepsi uczestnicy po raz kolejny będą rywalizować w drugiej turze, która odbędzie się w dniach 7-10 czerwca. Zwycięzców poznamy najpóźniej 27 czerwca 2019 roku. Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe. Aby wziąć udział w konkursie, należy wejść na stronę: www.bezpieczniwpracy.pl w zakładkę „Mistrzostwa”.