Boże Narodzenie wypada w 2014 r. we czwartek (25 grudnia) i w piątek (26 grudnia). Już tylko to powoduje, że bez dnia wolnego mamy długi, bo czterodniowy, weekend. Skorzystają na takim ułożeniu świąt zwłaszcza ci, którzy nie mają już w zapasie wolnych dni do wykorzystania w 2014 r.

Zobacz także: Wigilia pracownicza jest wolna od składek ZUS

Ci pracownicy, którzy jeszcze nie wykorzystali całego urlopu za 2014 r. mogą wziąć wolne od poniedziałku (22 grudnia) do środy (24 grudnia) włącznie. To spowoduje, że będą mieli aż 9 dni wolnych, od soboty 20 grudnia, do niedzieli 28 grudnia. Przypomnijmy, Wigilia Bożego Narodzenia nie jest dniem wolnym od pracy. Ten dzień dla pracowników, którzy nie zdecydują się na wykorzystanie urlopu wypoczynkowego, jest zwykłym dniem pracy. Z praktyki często jednak wynika, że pracodawcy skracają czas pracy tego dnia i to nawet dość często. Jest to jednak tylko i wyłącznie dobra wola pracodawcy. Jeśli pracodawca tak postanowi, to nieprzepracowany czas pracy pracownika traktuje się tak, jakby pracował tego dnia.

Zobacz także: Solidarność apeluje o skrócenie handlu w Wigilię do godz. 14

 

Wolny jest Nowy Rok, 1 stycznia 2015 r., który wypada we czwartek. Dodatkowo można wziąć wolne od poniedziałku do środy (od 29 grudnia do 31 grudnia) oraz w piątek, 2 stycznia 2015 r. To pozwoli nam odpoczywać bez przerwy aż 16 dni po kolei. Na początku nowego roku, 6 stycznia we wtorek, wypada Święto Trzech Króli. Jeśli weźmiemy urlop wypoczynkowy na 5 stycznia 2015 r., to możemy przebywać na urlopie aż 18 kolejnych dni. Urlop na 5 stycznia można wziąć już z puli wymiaru urlopu przypadającego na 2015 r.

Zobacz więcej na www.kadry.abc.com.pl