Temat Pracowniczych Planów Kapitałowych zajmuje obecnie działy HR we wszystkich organizacjach. O ile z punktu widzenia pracownika program będzie dobrowolny, o tyle dla pracodawców utworzenie PPK to obowiązek. W 2019 roku PPK wdrożyć będą musieli najwięksi pracodawcy - zatrudniający ponad 250 osób, ale do 2021 roku plany będą obejmować już wszystkie firmy i jednostki sektora finansów publicznych. Dlatego to wiedza potrzebna każdemu pracownikowi HR.

- Badamy decyzje pracodawców dotyczące wdrażania PPK. Pytamy o praktyki i polityki w tym zakresie. Chcemy dowiedzieć się m.in. jaką rolę będą pełniły we wdrożeniu związki zawodowe, czy pracodawcy zamierzają weryfikować przy tej okazji benefity - mówi Joanna Liksza, Lider Klubu Compensation and Benefits. Na podstawie wyników ankiety opracowany zostanie raport zawierający informacje pomocne w podjęciu decyzji przy wdrożeniu PPK - na co trzeba zwrócić uwagę oraz jak wybrać pomiędzy PPK i PPE.

Ankietę wypełnić można tutaj >

W badaniu można wziąć udział do 10 stycznia 2019 roku. 16 stycznia Klub Compensation & Benefits przy Uczelni Łazarskiego organizuje również bezpłatny, otwarty dla wszystkich warsztat o PPK. - Na warsztatach, na których spotykamy się już od roku, dotychczas koncentrowaliśmy się stricte na tematyce C&B, związanej z wynagrodzeniami. Styczniowy warsztat będzie wyjątkowy, bo adresowany dla całego HR. PPK dotyczy nas wszystkich - mówi Joanna Liksza. Zachęca do wypełnienia ankiety. - Dzięki niej można dużo dowiedzieć się o PPK i mechanizmach ich funkcjonowania - mówi. Lider Klubu Compensation and Benefits zapowiada również, że  wyniki ankiety dostepne będą na jego stronie internetowej po 16 stycznia 2019 roku.

Czytaj też na Prawo.pl: PPK – jak będzie można wykorzystać zgromadzone środki? >