Według kilku badań przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych, aż 89% respondentów twierdzi, że codziennie marnuje czas w pracy. Przyczyn jest wiele - od pogaduszek na korytarzach lub firmowych czatach po uczestniczenie w nieproduktywnych spotkaniach.

Co ciekawe, pracownicy uważają, że niektóre czynności związane z wykonywaniem obowiązków zawodowych są większą stratą czasu niż przeglądanie stron internetowych. 47% pracowników przyznaje, że najwięcej czasu marnuje właśnie na spotkania służbowe, z których nic nie wynika, podczas gdy 23,4% ankietowanych twierdzi, że najwięcej czasu zabiera im utrzymywanie kontaktów towarzyskich ze współpracownikami.

Ku niezadowoleniu pracodawców aż 69% pracowników przyznało się do aktywnego poszukiwania nowego zatrudnienia podczas godzin pracy. Wielu pracowników nie ukrywa też, że załatwia prywatne sprawy w miejscu pracy, od planowania weekendów po zakupy w Internecie. Jednak to, co najbardziej zakłóca pracownikom rytm pracy, to problemy związane ze sprzętem komputerowym, których rozwiązanie zazwyczaj zabiera dużo czasu.

Więcej: theundercoverrecruiter.com/top-workplace-timewasters

Źródło: Undercover Recruiter, stan z dnia 15 lutego 2016 r.