Oferta LexisNexis to książki dla ekspertów z wielu dziedzin życia. Wśród nich są inspektorzy BHP, ale temat ten dotyczy w równym stopniu także samych pracodawców jak i zatrudnionych. Kompletną wiedzę na temat BHP zapewniają książki LexisNexis autorstwa praktyków zawodu, ale też sędziów i uniwersyteckich wykładowców.

Osoby zajmujące się BHP na co dzień znajdą w ofercie wydawnictwa LexisNexis interesujące pozycje, w tym "Orzecznictwo Sądu Najwyższego Izba Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych" w prenumeracie na rok 2015; "Kodeks pracy ze schematami" Małgorzaty Iżyckiej-Rączka i Krzysztofa Rączka; "Kodeks pracy. Komentarz" Małgorzaty Gersdorf, Krzysztofa Rączka i Michała Raczkowskiego oraz "Polskie prawo pracy" Andrzeja Mariana Świątkowskiego.

Praktyczną pomocą będą wydane przez LexisNexis "Wzory pism procesowych z zakresu prawa pracy" Michała Raczkowskiego i Aleksandry Woźniak, a wiedzę w teorii przećwiczyć pozwoli "Prawo pracy. Podręcznik w pytaniach i odpowiedziach" Małgorzaty Gersdorf i Krzysztof Rączka – znakomitych autorów piszących dla LexisNexis.

LexisNexis poleca swoje pozycje książkowe dedykowane osobom zajmującym się BHP.