Idea wspólnej przestrzeni do pracy (co-working) dla osób wykonujących wolne zawody lub dla freelancerów pojawiła się już kilka lat temu i pomieszczenia z biurkami do wynajęcia funkcjonują z powodzeniem w każdym większym mieście. Wyjście na kilka godzin do pracy staje się jednak problemem kiedy pojawia się dziecko. Co wtedy? W takiej sytuacji znalazły się założycielki CO-MIXu, czyli Karolina Dorożała i Kamila Jeżowska-Hułas. Aby więc umożliwić sobie i innym rodzicom pracę zawodową wymyśliły a następnie wprowadziły w życie projekt, który opiera się na połączeniu przestrzeni do pracy z przestrzenią do zabawy. W czasie gdy mama lub tata pracują, w pomieszczeniu obok opiekunka zajmuje się ich dzieckiem. W każdej chwili kiedy dziecko tego potrzebuje rodzic jest pod ręką, jednocześnie jednak może pisać na komputerze i rozmawiać przez telefon bez asysty wszystkiego chcących dotknąć rączek.

W Centrum Aktywnej Mamy na warszawskiej Saskiej Kępie, gdzie mieści się CO-MIX znajdują się dwa pomieszczenia do pracy –  jeden ze stołem konferencyjnym, a drugi z mobilnymi biurkami, oba  z dostępem do Internetu. Jednocześnie, nie przeszkadzając sobie, może pracować tu 10 osób. Do dyspozycji jest kuchnia, w której można podgrzać jedzenie a także ogrodzony  ogródek (pomieszczenie znajduje się na parterze). W pokoju dla dzieci znajdują się zabawki, gry i niezbędne mebelki a także materacyki, na których dzieci mogą zasnąć. Dziećmi zajmują się profesjonalne opiekunki, które oprócz zabaw poprowadzą warsztaty rozwojowe i animacje. Każda ma pod opieką maksymalnie pięcioro dzieci.

 

CO-MIX ma w planach również organizowanie warsztatów dla rodziców. Będą to np. spotkania z psychologiem dziecięcym, nauka wiązania chust czy spotkania z globtroterami podróżującymi z dziećmi. Udział w warsztatach będzie odpłatny.