Jak wynika z ubiegłorocznego badania portalu rekrutacyjnego Pracuj.pl przeprowadzonego wśród specjalistów, to właśnie na elastyczności często zależy kobietom, w tym na możliwości pracy z domu. Chciałaby ją mieć prawie co czwarta z pań. Wiele kobiet woli jednak wyraźny podział na życie zawodowe  i dom, gdzie często nie mają warunków do spokojnej pracy. Prawie wszyscy doceniają za to takie udogodnienia jak dodatkowe dni urlopu, czy opieki na dzieckiem, albo elastyczne godziny pracy.

(...)

Benefitów, czyli dodatkowych świadczeń dla rodziców jest jednak coraz więcej. Przybywa też firm, które je wprowadzają.  Warto ich szukać np. wśród laureatów różnych rankingów i konkursów dla pracodawców, jak choćby tegorocznego „Firma przyjazna rodzicom", pod patronatem resortu pracy.

Zresztą same firmy coraz chętniej chwalą się prorodzinnymi benefitami – i to nie tylko startując w rankingach pracodawców, ale nawet w ofertach pracy. Jak wynika z analizy Pracuj.pl , na portalu jest teraz kilkaset ogłoszeń na stanowiska, które dopuszczają elastyczne godziny pracy- część z nich to zajęcie w niepełnym wymiarze godzin, a ponad 270 daje możliwość pracy z domu.

Rzadziej firmy chwalą się w ofertach pracy własnymi przedszkolami, czy dodatkowym urlopem dla rodziców. Często można natomiast znaleźć te informacje na firmowych stronach, albo w opisach laureatów rankingów pracodawców.

Praktycznie wszystkie firmy, które zdobywają tam nagrody, podkreślają swoją politykę prorodzinną. Co prawda firmowe przedszkola dla dzieci pracowników (często z dodatkowym dofinansowaniem opłat) na razie rzadko są jej częścią,  choć może się już nimi  pochwalić  kilka znanych firm. 

Więcej>>>