Według najnowszych badań Bright Horizons, pracujący rodzice są wypaleni zawodowo, nie czują radości z wykonywanej pracy, co stawia ich w grupie wysokiego ryzyka osób planujących odejść z firmy. Często są też mniej kreatywni i produktywni niż bezdzietni współpracownicy.

Wiele mam i ojców przyznaje, że niemożliwym jest praca na pełnych obrotach zarówno w pracy, jak i w domu. Obowiązki rodzinne wyczerpują, a myśl o tym, że po 8 godzinach w pracy czeka ich drugi etat w domu, powoduje stany depresyjne.

Pracujący rodzice najczęściej nie informują menedżerów i współpracowników o planach zmiany pracy, a 62 proc. rodziców uważa, że nie znajduje zrozumienia swoich problemów u przełożonych, zaś 64. proc. ankietowanych pracodawca nie potrafi zapewnić warunków, które pozwoliłyby połączyć obowiązki w pracy z życiem prywatnym. 56 proc. matek i ojców nie czuje się dobrze w obecnej pracy. Niemal wszyscy ankietowani (98 proc. rodziców) przyznają, że przynajmniej raz doświadczyli wypalenia zawodowego. Trzy czwarte rodziców wypalonych zawodowo (77 proc.) częściej choruje i zapada na depresję.

Połowa rodziców (48 proc.) jest zaniepokojona swoim zdrowiem, zarówno psychicznym, jak i fizycznym. To aż o 7 proc. więcej niż w roku 2014. 79 proc. rodziców i 77 proc. pracodawców jest zgodnych, że, aby poprawić sytuację mam i ojców, niezbędne jest wprowadzenie zmian w środowisku pracy, a nie w pracowniczych domach.

Więcej: www.brighthorizons.com/about-us/child-care-news/modern-family-index-2015/

Źródło: www.brighthorizons.com, stan z dnia 5 stycznia 2016 r.