6 poważnych błędów popełnianych podczas rozmowy kwalifikacyjnej
\

Rozmowa rekrutacyjna nigdy nie będzie przeprowadzona w sposób idealny. Kandydaci powinni jednak pamiętać, by wystrzegać się przynajmniej sześciu grzechów głównych popełnianych na takich rozmowach.

W badaniu "America Employed" przeprowadzonym przez Express Employment Professionals, respondenci mieli za zadane wytypować sześć najgorszych zachowań kandydata podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Do najczęściej wskazywanych należą :

1. kłamstwo w sprawie doświadczenia (62%)

2. spóźnienia (60%)

3. odbieranie telefonów podczas rozmowy (58%)

4. pójście na rozmowę kwalifikacyjną po spożyciu alkoholu (46%)

5. zachowanie się w sposób arogancki (40%)

6. wyrażanie negatywnego zdania na temat poprzedniego pracodawcy (40%)

"Potrzeba wiele wysiłku, aby znaleźć odpowiedniego kandydata. Rozmowy kwalifikacyjne są tym bardziej trudne, jeśli kandydaci popełniają tak podstawowe błędy" - powiedział Bob Funk, prezes Expressu oraz były prezes Banku Rezerwy Federalnej w Kansas City.

Zdaniem Funka, kandydaci starający się o nową posadę, powinni pamiętać o kilku istotnych zasadach: "Jeśli często odbierasz telefon, odpisujesz na SMS-y, czy zerkasz na telefon, pamiętaj, aby wyłączyć telefon przed wejściem do budynku. Jeśli natomiast pracodawca zauważy brak profesjonalnego podejścia do rozmowy, obiecuję, że on lub ona nie będzie wierzyć, że możesz profesjonalnie podejść do swojej pracy".

Więcej: www.hrmasia.com/news/latest-news/six-fatal-interview-boo-boos/191076

Źródło: www.hrmasia.com, stan z dnia 2 września 2014 r.

Data publikacji: 2 września 2014 r.