Zaha Hadid, brytyjska architekt światowej sławy, po raz pierwszy zadebiutowała w Warszawie, przedstawiając projekt Lilium Tower skonstruowanym w porozumieniu ze spółką Lilium. Budynki trzech wież, które mają stanąć w centrum Warszawy mają kształt przypominający kwiaty lilii.

Projekt zakłada skonstruowanie trzech wież usytuowanych w centrum Warszawy. Pierwsza z nich „ Lilium Tower” ma stanąć w okolicy Hotelu Marriott, kolejne na miejscu dworca centralnego oraz w miejscu IX Liceum Ogólnokształcącego im. K. Hoffamanowej. Projekt zakłada budowle trzech wież, tak aby całkowity projekt wpisywał się w pejzaż warszawskich konstrukcji budowlanych, które utrzymane są w konserwatywnej XX wiecznej zabudowie.

Projekty Hadid uważane są za pierwowzór dekonstruktywizmu, który często był nagradzany m.in. Nagrodą Pritzkera , którą architektka uzyskała w 2004 roku za zrealizowane projekty : Vitra Fire Station i LFone pavilion w Weil am Rhein w Niemczech (1993/1999), Mind Zone w Millennium Dome w Londynie (1999), Tram Station i Car Park w Strasbourgu (2001), Ski Jump w Innsbrucku (2002) oraz Contemporary Arts Centre w Cincinnati, USA (2003) oraz nagrodą Miesa van der Rohe zdobytą rok wcześniej. Ponadto Zaha jest zdobywcą wielu innych prestiżowych nagród przyznawanych na całym świecie najwybitniejszym architektom. Wielki talent Zahy Hadid potwierdzony został nie tylko przyznaniem wielu prestiżowych nagród za jej projekty architektoniczne, ale także licznymi pracami teoretycznymi z zakresu architektury, ponadto warto wspomnieć, że Zaha Hadid jako profesor wykłada na wielu zagranicznych uczelniach m.in. w Knolton School of Architecture w Ohio, University of Applied Arts w Wiedniu oraz w Masters Studio at Columbia University w Nowym Jorku.