Na spotkaniu, które odbyło się 1 marca 2016 roku, omawiane były problemy nurtujące polską branżę TLS. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele władz Polskiej Izby Spedycji i Logistyki.

Mam nadzieję, że nasza dyskusja nad działaniami, które należy podjąć dla poprawy kondycji branży, zaowocuje skutecznymi rozwiązaniami – podkreślił wiceminister Stromma.

Jak możemy przeczytać na stronie Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, wśród omawianych tematów znalazły się m.in. rozbieżności pomiędzy przepisami Unii Europejskiej, a przepisami krajowymi dotyczące odpoczynku oraz bezpłatnego noclegu kierowców, ryczałtów za noclegi, płacy minimalnej w Republice Federalnej Niemiec i w Republice Francuskiej.

Dowiedz się więcej z książki
Ustawa o transporcie kolejowym. Komentarz
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł

 

Uczestnicy spotkania zwrócili uwagę na kwestię dostępu drogowego oraz kolejowego do Portu Gdynia (tzw. Droga czerwona i linie kolejowe nr 201 i 203), a także modernizację linii kolejowych nr 201 i 203 na odcinku Tczew – Czersk, które objęte są projektem inwestycyjnym "Alternatywny ciąg transportowy Bydgoszcz – Trójmiasto".
Źródło: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa