Jak poinformowano, generalnym wykonawcą prac budowlanych została nim firma Eiffage. - Tym samym realizacja najbardziej oczekiwanej we Wrocławiu inwestycji staje się faktem. Niezwykły budynek, w którym znajdzie się pięciogwiazdkowy hotel, luksusowe apartamenty, biura i lokale usługowe, zostanie oddany do użytku w 2016 roku - czytamy w komunikacie inwestora.
W futurystyczny projekt z ekskluzywnymi apartamentami i hotelem zainwestowała  Wings Properties Sp. z o.o., która wchodzi w skład dużej grupy Star Group Poland. Spółka zrealizowała m.in. hotel The Granary we Wrocławiu i kompleks apartamentów Angel City w Krakowie.
Generalnym wykonawcą prac budowlanych została renomowana firma Eiffage Polska Budownictwo, jedna z największych firm budowlanych w Europie. Umowa została podpisana dzisiaj podczas konferencji prasowej, w której uczestniczyli przedstawiciele inwestora i generalnego wykonawcy.
Jak podkreśla inwestor, na krajowym rynku Eiffage Polska Budownictwo jest firmą doświadczoną i uznaną.
Na swoim koncie ma duże realizacje w wielu polskich miastach - to zarówno budynki hotelowe, jak i biurowe czy mieszkaniowe. Eiffage współpracuje obecnie z Wings Properties przy innej realizacji – Angel Wawel w Krakowie.
- To wielka przyjemność ponownie pracować z partnerem o tak ugruntowanej pozycji, który stosuje rozwiązania techniczne na najwyższym poziomie. Nasze poprzednie doświadczenia dają pewność, że prace nad OVO Wrocław trafiają w dobre ręce, a projekt zostanie zrealizowany z dbałością o najmniejsze detale – mówi Ron Ben Shahar, inwestor OVO Wrocław.
W swoim portfolio firma Eiffage Polska Budownictwo ma kilka wrocławskich inwestycji,  m.in. apartamentowiec Thespian, hotel Campanile Premiere Classe i biurowiec Aquarius Business House.Bez kompromisu
Wrocław czekał na budowę kompleksu OVO. Inwestor planował rozpoczęcie prac sześć lat temu, jednak globalny kryzys i niepewna sytuacja na rynku nieruchomości spowodowała, że trudno było znaleźć finansowanie tak niezwykłego i dużego projektu.
Firma nie chciała godzić się na kompromisowe rozwiązania, zmniejszać projekt tak, żeby dostosować go do możliwości rynku. Inwestycja czekała więc na lepszy czas
i warunki, ale jej pomysłodawcy nie czekali bezczynnie.
- Przez te kilka lat przeznaczyliśmy na projekt i jego utrzymanie znaczne sumy pieniędzy. Ciężko pracowaliśmy, żeby zachować pierwotną wizję oraz najwyższą jakość inwestycji
 – mówi Shuckie Ovadiah. – Sprzyjające warunki pojawiły się w drugiej połowie 2012 roku. Złapaliśmy wiatr w żagle, wyznaczyliśmy kierunek i rozpoczęliśmy intensywną fazę przygotowań.

Skok w przyszłość
OVO Wrocław różni się od poprzednich realizacji firmy Wings Properties. Różni się też od wszystkich budynków, jakie można znaleźć w Polsce. Powstaje według wizjonerskiego projektu pracowni Gottesman–Szmelcman Architecture.
Koncept zakładał połączenie kilku funkcji w jednym budynku. Architekci wprowadzali wiele elementów na różnych piętrach, niekoniecznie o takiej samej powierzchni. Właściwym rozwiązaniem wydawało się więc połączenie ich w opływową formę. Tak powstał kształt OVO Wrocław, który przypomina kroplę wody. Budynek będzie pierwszym w Polsce przedstawicielem tzw. blobitektury. Ten architektoniczny nurt inspiruje się obłymi i miękkimi formami.
- Uwielbiam Wrocław za to, że jest otwartym miastem, które nie boi się nowości. Dlatego projektując OVO, staraliśmy się dać miastu coś niezwykłego, ale jednocześnie wpisującego się w samą ideę Wrocławia – mówi Asaf Gottesman, architekt koncepcyjny OVO Wrocław. – To dla mnie bardzo ważny projekt, w który jestem zaangażowany osobiście.
Kształt OVO uda się osiągnąć dzięki zastosowaniu wspomnianego Corianu. Materiał opatentował specjalista od wytrzymałych tworzyw, firma DuPont, która wynalazła również teflon i kevlar. Corian jest:
•    ekologiczny,
•    bardzo trwały,
•    może przybierać dowolne kształty,
•    na jego powierzchni nie widać śladów łączenia.
OVO Wrocław to pierwszy projekt Gottesman–Szmelcman Architecture, przy którym pracownia zdecydowała się zastosować Corian do wykończenia elewacji.
W 2008 roku koncept został wyróżniony w Cannes przez Architectural Review, które przyznaje nagrody za projekty. Nagroda MIPIM Future Projects Award przyznana została w kategorii obiektów komercyjnych i rekreacyjnych.

Liczby OVO
169 – tyle apartamentów znajdzie się w OVO Wrocław, w tym 26 penthouse’ów. Wszystkie będą miały taras (największy o powierzchni 250 mkw.) i panoramiczne (od podłogi do sufitu) okna
2,85 – 3 m – to wysokość apartamentów
28 – tyle będzie lokali biurowych
9 – tyle kondygnacji będzie w OVO Wrocław
6 – tyle pięter będzie się pięło ponad poziom ziemi
25 m – tak wysoki będzie budynek
48 627 mkw. – to całkowita powierzchnia OVO Wrocław
4 600 mkw. – tyle powierzchni zajmie przestrzeń handlowo-usługowa
7150 mkw. – taka powierzchnię elewacji pokryje Corian
189 – tyle pokoi będzie w hotelu DoubleTree
380 – tylu maksymalnie gości przyjmie hotel
300-500 – tylu gości skorzysta ze wszystkich usług hotelu: sali balowej, konferencyjnej, restauracji
370 – to liczba hoteli DoubleTree na świecie
260 mln zł netto – to całkowity koszt budowy OVO Wrocław
700 – tylu pracowników będzie zaangażowanych w budowę