- Niekiedy utrwalony sposób wykładni poszczególnych przepisów okazuje się wadliwy w zderzeniu z rzeczywistością, a więc szczególnymi aspektami rozstrzyganych spraw, na które wcześniej organy podatkowe lub sądy nie zwracały uwagi - pisze Beata Rogalska.

Książka Podatek od towarów i usług w budownictwie i obrocie nieruchomościami zawiera analizę najważniejszych aspektów związanych z opodatkowaniem podatkiem od towarów i usług robót budowlanych i obrotu nieruchomościami, z uwzględnieniem rozstrzygnięć sądów administracyjnych oraz interpretacji indywidualnych. 

- Sytuacją najbardziej pożądaną jest istnienie jednoznacznych, czytelnych i niebudzących wątpliwości norm prawnych, także dla firm działających w sektorze budowlanym i na rynku obrotu nieruchomościami, tak przecież ważnych dla wzrostu gospodarczego w Polsce - pisze autorka.

Podatek od towarów i usług w budownictwie i obrocie nieruchomościami
Beata Rogalska
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł


Przedstawienie interpretacji indywidualnych i rozstrzygnięć sądów niezależnie od własnej, autorskiej oceny pozwoli czytelnikowi w znacznym stopniu ograniczyć niepewność co do sposobu interpretowania prawa przez władze administracyjne i sądownicze.

Jak wskazuje wydawca, książka przeznaczona jest dla pracowników działów finansowych i księgowych, przedsiębiorców prowadzących działalność w branży budowlanej oraz w obrocie nieruchomościami. Będzie również pomocnym źródłem dla radców prawnych, doradców i konsultantów podatkowych, a także urzędników administracji podatkowej.