XXII Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA –POLSKA, odbędą się od 31 maja do 2 czerwca w Targach Kielce. W trakcie wydarzenia zaprezentowane zostaną produkty ponad 400 firm z przeszło 20 krajów.

Wystawcy zaprezentują urządzenia budowy i utrzymania sieci drogowej, sprzęt i materiały do budowy dróg, mostów, wiaduktów, tuneli, stacji benzynowych, oznakowanie i infrastrukturę związaną z drogownictwem i użytkowaniem autostrad.

Podczas Targów odbędzie się m.in. konferencja „Stalowe czy betonowe drogowe obiekty mostowe”, debata „Uwolnienie stawek za parkowanie – optymalizacja wykorzystania przestrzeni publicznej czy drenowanie kieszeni kierowców?” oraz prezentacja Białej Księgi Branży Drogowej, której organizatorem jest Ogólnopolska Izba Gospodarcza Drogownictwa.

Ponadto, w czasie bloku konferencyjnego, zostaną poruszone tematy związane z rozjaśnianiem nawierzchni drogowych, efektywnym zarządzaniem infrastrukturą drogową i kolejową oraz problemami parkingowymi obszarów miejskich.

Organizatorzy zaplanowali konkurs dla operatorów koparek BIG BAU MASTER. Pula nagród w konkursie to ponad 10 tys. złotych.  
Źródło: www.targikielce.pl