Jak poinformowały służby prasowe przedsiębiorstwa, Prime Construction wygrała przetarg na modernizację fabryki Rockwool Polska, lidera w produkcji skalnej wełny - materiału izolacyjnego używanego w budownictwie. W unowocześnienie fabryki w Cigacicach właściciel chce zainwestować 280 mln zł. Kontrakt szczecińskiego wykonawcy opiewa na 40 mln zł.

„Przy realizacji inwestycji będziemy współpracować ze szczecińskimi podwykonawcami, którzy łącznie zatrudniają ok. 150 osób. To szansa na rozwój dla wielu firm z regionu” - podkreśla prezes Prime Construction Artur Januchowski.

 

Szczecińska firma wykonywała już zlecenie dla fabryki warte ponad 100 mln zł. Wybudowała m.in. ogromny magazyn tzw. wysokiego składowania.

Rockwool zainwestuje w modernizację fabryki w Cigacicach. Firma zamierza m.in. rozbudować park technologiczny. Prace mają się zakończyć w pierwszym kwartale 2016 r.

Rockwool Polska Sp. z o.o. należy do Grupy Rockwool - duńskiego koncernu będącego producentem skalnej wełny mineralnej, a także dostawcą produktów i rozwiązań służących poprawie efektywności energetycznej, akustyki i bezpieczeństwa pożarowego obiektów budowlanych. Rockwool Polska posiada dwie fabryki - w Cigacicach koło Zielonej Góry i w Małkini na Mazowszu. Łącznie zatrudnia w nich ponad 1,1 tys. osób.

W samych Cigacicach Rockwool Polska współpracuje z około 50 miejscowymi firmami. Dotychczas zainwestowała w Polsce ponad miliard zł.

Firma Prime Construction funkcjonuje na rynku od 8 lat. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w projektowaniu i budowaniu przede wszystkim obiektów przemysłowych, biurowych i przetwórstwa spożywczego. (PAP)